Üretim

TASARIM

Ergün Tekstil; aksesuarlar veya üretim tekniklerinde sürekli yenilik ve gelişim sağlamak için müşterileri ile çok yakın çalışır. Tüm ürünleri için, dünyanın dört bir yanından gelen fikirleri, trendleri ayrıca kendi bünyesinde tasarladıklarını ve üretiklerini gösteren showroomlar sürekli güncellenmektedir. Ergün Tekstil, kendi tasarım ekibi ve müşterilerilerin tasarım ekipleri ile birlikte üretmek ve ortak fikirleri hızlı bir şekilde örneklere dönüştürmek için tesislerde kolektif çalışmayı tercih etmektedir. Ergün tekstil bünyesinde yer alan yetenekli tasarım ekibi ile modadaki en son trendleri takip ederek; gerek iç müşterilere gerekse uluslararası müşterilerine nitelikli bir hizmet sunuyor.

ÜRETİM

Tekstil’in ana damarı olan “üretim”e büyük önem veren Ergün Tekstil’de tüm süreçler titizlikle takip edilir. Sıfır hata ve zamanında tedarik hedefiyle çalışan Ergün Tekstil yaptığı makine ve kalite yönetim sistemi yatırımları ile müşterilerine en iyi hizmeti verir. Ergün bünyesinde üretim süreci aşağıdaki gibi işler:

ÖN HAZIRLIK

Müşteri tarafından teyit edilen sipariş dosyası, sorumlu grup planlamasına teslim edilir ve müşteri temsilcisi tarafından eklenir. Ergün Tekstil bünyesindeki bu test ekibi, tamamen uzman personelden oluşmaktadır. Ayrıca, metal aksesuarlar da ev yıkama, nikel testi gibi testlerden geçirilir. Bundan sonrasında satın alma süreci başlar ve en hızlı şekilde sonuçlanır.

Tamamlanmış dosya tedarik planlama şefine teslim edilir. Tedarik planlama şefi, satın alma dosyaların doğruluğunu kontrol ettikten sonra gerekli hazırlığı yapar ve dosyayı planlama yöneticisine teslim eder.

TASARIM

Her nesne, içinde bulunduğu desenin şeklini alır ve doğru formlar daima doğru desenin bir sonucudur. Bu nedenle, sistemin en önemli aşamalarından biri desen aşamasıdır. Gerekli tasarım süreçleri profesyonel tasarımcılar tarafından yapılmakta ve gerdirme değerleri uygulanmaktadır. Üretim öncesi pilot çalışmalar yaptıktan sonra, görevi sadece üretim markörlerinin hazırlanması olan ilgili personel devreye girer. Üretim işaretleyicileri en doğru şekilde hazırlanırken aynı zamanda ölçüm masası, çizim ve kırma kalıpları, teknik dosya ayrı ayrı çalışanlar tarafından hazırlanır.

KESİM

Üretim markörleri, kesim odasına teslim edilir. Kesim işlemi ile parça sayısı, yön ve ürün genişliği gibi kontrolleri yapıldıktan sonra kesim odası sorumlusu her ürünü etiketleme işleminden geçerir. Ürün kontrol aşamasında tespit edilen Ürün kusurları, çalışanların %100 başarı hedefi ile ayrıştırılarak, dikişe hazır hale getirilmesi amaçlanır. Üründe herhangi bir baskı veya nakış varsa, ürün takip personeli, tasarımcı ve müşteri temsilcisinin onayını aldıktan sonra ürün işlemini başlatır.

DİKİM

Ergün Tekstil’de çalışan dikiş takımı, her zaman en iyi şekilde üretim yapan, son teknoloji ile donatılmış profesyonel kadrosuyla her türlü ürünü en iyi şekilde üretme kabiliyetine sahip özel bir takımdır. Tüm bölümlerdeki personel teknik, mesleki ve sosyal yeterliliklerle eğitilmektedir. Üretim onayını alabilmek için, en küçük detaylara kadar, satışcı, tasarımcı, planlama ve müşteri temsilcisi tarafından yapılan üretim onay toplantısında yeterli sayıda örnek alınır ve numuneler incelenir. Eğer bunlar kabul edilebilir bulunursa daha sonra üretim onayı verilir.

YIKAMA

Ergün Tekstil taşlama/yıkama bölümünde her işlemden sonra kalite kontrol uygulanır ve üründe oluşabilecek herhangi bir hata, daha fazla büyümeden kontrol altına alınır. Teknolojik üstünlük ve profesyonel yönetim kadrosu, Ergün bünyesinde bulunan yıkama departmanını diğer rakiplerin önüne geçirir.

PAKETLEME

Yıkandıktan sonra ambalaj departmanına sevk edilen ürünler bir kez daha renk kontrolünden geçmektedir. Süreç başlamadan önce ürün ölçüm, dayanıklılık, aksesuar işlemleri tamamlanır. Daha sonra iplik temizliği, ütüleme, ölçüm kontrolü, ara kalite kontrol ve % 100 denetleme departmanları görevlerini yerine getirir ve ürünler istenilen gibi paketlenir, daha sonra sevk edilir.

LOJİSTİK

Günümüzün ticaret yapısında ürün kalitesi kadar, sevkiyat süreçlerinin kalitesi de önem kazanmıştır. Ergün Tekstil’de sipariş makbuzundan başlayarak son başvuru tarihlerine uymak için gereken tüm faaliyetler yöneticiler tarafından ayrı ayrı planlanmakta ve süreçler otomatik kontrol ile denetlenmektedir..